Nokian WR SUV 3 295/40 R20 110 V

chwilowy brak towaru

 • Producent: Nokian
 • Kategoria: Opony zimowe
 • Szerokość przekroju: 295
 • Wysokość profilu: 40
 • Średnica osadzenia: R20
 • Indeks nośności: 110
 • Indeks prędkości: V
 • Typ pojazdu: SUV
 • Efektywność paliwowa: C
 • Poziom emisji hałasu: 75 dB
 • Przyczepność na mokrej nawierzchni: C

znakomite cechy jezdne na śniegu i błocie pośniegowym

Opona Nokian WR SUV w zmiennych warunkach zimowych w Polsce czuje się jak u siebie i zagwarantuje świetną przyczepność zimą i perfekcyjne atrybuty jezdne. Zimowa opona Nokian WR SUV 3 chroni przed aquaplaningiem i aquaplaningiem na błocie pośniegowym i pozwala uniknąć wszelkich niespodziewanek, jakie niesie ze sobą zima. Opona ta płynnie się toczy i zagwarantuje dokładne prowadzenie, jak w dodatku równowagę na śniegu, błocie pośniegowym i na suchych nawierzchniach.

Nowy symetryczny bieżnik kierunkowy opony Nokian WR SUV 3, liczne nacięcia lameli i zimowa mieszanka gumowa na bazie krzemionki do samochodów SUV o dużej mocy istotnie zrównoważone cechy jezdne i prawidłową przyczepność choćby przy wysokich prędkościach. Z kolei innowacje takie jak system Snow Claws wyśmienitą przyczepność na śniegu i lodzie – był to cel specjalny, który postawiono sobie przy projektowaniu tej opony. Nieszablonowy wzór bieżnika i polerowane rowki poprzeczne pomagają usunąć niebezpieczny aquaplaning, a także aquaplaning na błocie pośniegowym.

wyjątkowy wzór bieżnika – idealne prowadzenie

Bieżnik opon SUV High Performance optymalizuje prowadzenie pojazdu i atrybuty zabezpieczające przed aquaplaningiem i aquaplaningiem na błocie pośniegowym. Wzdłużne żebro środkowe stabilizuje jazdę na wszelkich powierzchniach, zwłaszcza przy wielkich szybkościach. Poza logicznym i wyważonym prowadzeniem opona Nokian WR SUV 3 starannie się zatrzymuje i lekko toczy, dzięki temu kierowca oszczędza paliwo i chroni środowisko.

Stabilizatory na blokach bieżnika obok żebra środkowego i żeber wzdłużnych dodatkową sztywność w niełatwych i zmiennych warunkach, w jakich eksploatuje się samochody SUV. Trójwymiarowe lamele blokujące, rozciągające się od barku do barku, poprawiają prowadzenie opon zimowych Nokian na zakrętach i w trakcie wymijania. W przeciwieństwie do lameli prostej lamela blokująca 3D wspomaga blok bieżnika wtedy, gdy się otwiera, co gwarantuje mechanizm blokujący, który jest w nią wbudowany.

progresywny system Snow Claws – stosowna przyczepność na śniegu

Specjalne „pazurki" systemu Snow Claws są wycięte w rowkach wzdłużnych i poprzecznych bloków bieżnika, by zapewnić potrzebną przyczepność na drogach w warunkach zimowych. Potężnie wbijają się w powierzchnię na miękkim śniegu i na miękkim podłożu. Obszerna ilość lameli w blokach bieżnika zagwarantuje rezerwę przyczepności na dni deszczowe. Opona Nokian WR SUV 3 szybko reaguje na ruchy kierownicy, z łatwością się ją prowadzi na suchych i mokrych nawierzchniach, jest także bezusterkowa w trakcie szybkiego skręcania lub zmiany pasa ruchu na oblodzonej drodze.

przypasowana mieszanka bieżnika maksymalizuje przyczepność i odporność

sztywna zimowa mieszanka na bazie krzemionki do samochodów SUV, dostosowana do zmiennych warunków i znacznych szybkości, gwarantuje świetną przyczepność zimą i niepodatność na ścieranie we wszelkich temperaturach. Przyczepność na mokrych nawierzchniach jest optymalizowana poprzez dużą zawartość krzemionki w mieszance, która niezawodnie reaguje na wzrost i spadek temperatury.

ARAMID BOCZNE ŚCIANY – Wytrzymałe jak nigdy wcześniej

Opony marki Nokian Tyres z technologią aramidowych ścian bocznych proponują Ci dopełniające bezpieczeństwo i solidność na wymagających nawierzchniach, a także w złych warunkach pogodowych. Nieporównywalnie wytrzymałe ściany boczne są szczególnie oporne na zużycie i przecięcia. Włókna aramidowe usztywniają i wzmacniają bok opony, dzięki temu jest ona w stanie jeszcze lepiej znosić uderzenia.

Ten sam materiał stosuje się w lotnictwie oraz w przemyśle zbrojeniowym. Z powodzeniem wykorzystywany jest w kamizelkach kuloodpornych.

Aramid broni opony firmy Nokian Tyres. Opony Nokian Tyres bronią życie.