Nokian WR SUV 3 255/55 R18 109 V

cena od 484,57 PLN

oszczędzasz do 11%

Nokian WR SUV 3 255/55 R18 109 V
Szerokość przekroju: 255 |  Wysokość profilu: 55 |  Średnica osadzenia: R18 |  Indeks nośności: 109 |  Indeks prędkości: V |  Typ pojazdu: SUV |  Efektywność paliwowa: C |  Poziom emisji hałasu: 73 dB |  Przyczepność na mokrej nawierzchni: C

Oferty

Opis produktu

nieprzeciętne właściwości jezdne na śniegu i błocie pośniegowym

Opona Nokian WR SUV w zmiennych warunkach zimowych w Polsce czuje się jak u siebie i zapewnia genialną przyczepność zimą, a także nieprzeciętne cechy jezdne. Zimowa opona Nokian WR SUV 3 chroni przed aquaplaningiem i aquaplaningiem na błocie pośniegowym, a także pozwala uniknąć wszelkich niespodziewanek, jakie niesie ze sobą zima. Opona ta płynnie się toczy i gwarantuje dokładne prowadzenie, jak jeszcze równowagę na śniegu, błocie pośniegowym i na suchych nawierzchniach.

Nowy symetryczny bieżnik kierunkowy opony Nokian WR SUV 3, liczne nacięcia lameli i zimowa mieszanka gumowa na bazie krzemionki do samochodów SUV o pokaźnej mocy nad wyraz zrównoważone atrybuty jezdne i prawidłową przyczepność nawet przy wysokich szybkościach. Z kolei innowacje takie jak system Snow Claws świetną przyczepność na śniegu i lodzie – był to cel specjalny, który postawiono sobie przy projektowaniu tej opony. Nieszablonowy wzór bieżnika i polerowane rowki poprzeczne pomagają usunąć niebezpieczny aquaplaning i aquaplaning na błocie pośniegowym.

wyjątkowy wzór bieżnika – wyśmienite prowadzenie

Bieżnik opon SUV High Performance optymalizuje prowadzenie pojazdu i parametry zabezpieczające przed aquaplaningiem i aquaplaningiem na błocie pośniegowym. Wzdłużne żebro środkowe stabilizuje jazdę na wszystkich powierzchniach, zwłaszcza przy dużych prędkościach. Poza logicznym i wyważonym prowadzeniem opona Nokian WR SUV 3 skrupulatnie się zatrzymuje i lekko toczy, dzięki temu kierowca oszczędza paliwo, a także broni środowisko.

Stabilizatory na blokach bieżnika obok żebra środkowego i żeber wzdłużnych uzupełniającą sztywność w trudnych i zmiennych warunkach, w jakich eksploatuje się samochody SUV. Trójwymiarowe lamele blokujące, rozciągające się od barku do barku, udoskonalają prowadzenie opon zimowych Nokian na zakrętach i w trakcie wymijania. W przeciwieństwie do lameli prostej lamela blokująca 3D wspomaga blok bieżnika wtedy, gdy się otwiera, co gwarantuje mechanizm blokujący, który jest w nią zaimplementowany.

progresywny system Snow Claws – trafna przyczepność na śniegu

Specjalne „pazurki" systemu Snow Claws są wycięte w rowkach wzdłużnych i poprzecznych bloków bieżnika, żeby zapewnić niezbędną przyczepność na drogach w warunkach zimowych. Solidnie wbijają się w powierzchnię na miękkim śniegu i na miękkim podłożu. Obfita liczba lameli w blokach bieżnika gwarantuje rezerwę przyczepności na dni deszczowe. Opona Nokian WR SUV 3 prędko reaguje na ruchy kierownicy, prosto się ją prowadzi na suchych oraz mokrych nawierzchniach, jest także niezawodna w trakcie prędkiego skręcania albo zmiany pasa ruchu na oblodzonej drodze.

dobrana mieszanka bieżnika maksymalizuje przyczepność i trwałość

sztywna zimowa mieszanka na bazie krzemionki do samochodów SUV, dostosowana do zmiennych warunków i obfitych szybkości, gwarantuje perfekcyjną przyczepność zimą i odporność na ścieranie we wszystkich temperaturach. Przyczepność na mokrych nawierzchniach jest optymalizowana przez dużą zawartość krzemionki w mieszance, która bezusterkowo reaguje na wzrost i spadek temperatury.