Nokian WR SUV 3 235/65 R17 108 H

cena od 480,61 PLN

oszczędzasz do 15%

Nokian WR SUV 3 235/65 R17 108 H
Szerokość przekroju: 235 |  Wysokość profilu: 65 |  Średnica osadzenia: R17 |  Indeks nośności: 108 |  Indeks prędkości: H |  Typ pojazdu: SUV |  Efektywność paliwowa: C |  Poziom emisji hałasu: 72 dB |  Przyczepność na mokrej nawierzchni: C

Oferty

Opis produktu

nadzwyczajne parametry jezdne na śniegu i błocie pośniegowym

Opona Nokian WR SUV w zmiennych warunkach zimowych w Polsce czuje się jak u siebie i zapewnia nadzwyczajną przyczepność zimą oraz genialne parametry jezdne. Zimowa opona Nokian WR SUV 3 broni przed aquaplaningiem i aquaplaningiem na błocie pośniegowym oraz pozwala uniknąć wszystkich nieoczekiwanek, jakie niesie ze sobą zima. Opona ta płynnie się toczy i zapewnia precyzyjne prowadzenie, jak również równowagę na śniegu, błocie pośniegowym i na suchych nawierzchniach.

Nowy symetryczny bieżnik kierunkowy opony Nokian WR SUV 3, liczne nacięcia lameli i zimowa mieszanka gumowa na bazie krzemionki do samochodów SUV o pokaźnej mocy szczególnie zrównoważone atrybuty jezdne i korzystną przyczepność nawet przy wysokich prędkościach. Z kolei innowacje takie jak system Snow Claws wyśmienitą przyczepność na śniegu i lodzie – był to cel specjalny, który postawiono sobie przy projektowaniu tej opony. Unikatowy wzór bieżnika i polerowane rowki poprzeczne pomagają usunąć niebezpieczny aquaplaning, a także aquaplaning na błocie pośniegowym.

nieszablonowy wzór bieżnika – idealne prowadzenie

Bieżnik opon SUV High Performance optymalizuje prowadzenie pojazdu i atrybuty zabezpieczające przed aquaplaningiem i aquaplaningiem na błocie pośniegowym. Wzdłużne żebro środkowe stabilizuje jazdę na wszystkich powierzchniach, zwłaszcza przy sporych prędkościach. Poza logicznym i wyważonym prowadzeniem opona Nokian WR SUV 3 dokładnie się zatrzymuje i lekko toczy, dzięki temu kierowca oszczędza paliwo i chroni środowisko.

Stabilizatory na blokach bieżnika obok żebra środkowego i żeber wzdłużnych uzupełniającą sztywność w nieprzystępnych i zmiennych warunkach, w jakich eksploatuje się samochody SUV. Trójwymiarowe lamele blokujące, rozciągające się od barku do barku, poprawiają prowadzenie opon zimowych Nokian na zakrętach i w trakcie wymijania. W przeciwieństwie do lameli prostej lamela blokująca 3D wspomaga blok bieżnika wtedy, gdy się otwiera, co gwarantuje mechanizm blokujący, który jest w nią zaimplementowany.

postępowy system Snow Claws – optymalna przyczepność na śniegu

Specjalne „pazurki" systemu Snow Claws są wycięte w rowkach wzdłużnych i poprzecznych bloków bieżnika, aby zapewnić konieczną przyczepność na drogach w warunkach zimowych. Konkretnie wbijają się w powierzchnię na miękkim śniegu i na miękkim podłożu. Szeroka ilość lameli w blokach bieżnika zagwarantuje rezerwę przyczepności na dni deszczowe. Opona Nokian WR SUV 3 ekspresowo reaguje na ruchy kierownicy, łatwo się ją prowadzi na suchych, a także mokrych nawierzchniach, jest także bezawaryjna podczas prędkiego skręcania albo zmiany pasa ruchu na oblodzonej drodze.

dostosowana mieszanka bieżnika maksymalizuje przyczepność i solidność

niesprężysta zimowa mieszanka na bazie krzemionki do samochodów SUV, dobrana do zmiennych warunków i wielkich prędkości, gwarantuje genialną przyczepność zimą i niepodatność na ścieranie we wszystkich temperaturach. Przyczepność na mokrych nawierzchniach jest optymalizowana poprzez dużą zawartość krzemionki w mieszance, która bezusterkowo reaguje na wzrost i spadek temperatury.