Nokian WR SUV 3 235/55 R17 103 H

cena od 470,82 PLN

oszczędzasz do 17%

Nokian WR SUV 3 235/55 R17 103 H
Szerokość przekroju: 235 |  Wysokość profilu: 55 |  Średnica osadzenia: R17 |  Indeks nośności: 103 |  Indeks prędkości: H |  Typ pojazdu: SUV |  Efektywność paliwowa: C |  Poziom emisji hałasu: 72 dB |  Przyczepność na mokrej nawierzchni: B

Oferty

Opis produktu

znakomite atrybuty jezdne na śniegu i błocie pośniegowym

Opona Nokian WR SUV w zmiennych warunkach zimowych w Polsce czuje się jak u siebie i zagwarantuje wyśmienitą przyczepność zimą i idealne właściwości jezdne. Zimowa opona Nokian WR SUV 3 broni przed aquaplaningiem i aquaplaningiem na błocie pośniegowym i pozwala uniknąć wszystkich nieoczekiwanek, jakie niesie ze sobą zima. Opona ta płynnie się toczy i zagwarantuje precyzyjne prowadzenie, jak dodatkowo równowagę na śniegu, błocie pośniegowym i na suchych nawierzchniach.

Nowy symetryczny bieżnik kierunkowy opony Nokian WR SUV 3, liczne nacięcia lameli i zimowa mieszanka gumowa na bazie krzemionki do samochodów SUV o sporej mocy bardzo zrównoważone cechy jezdne i korzystną przyczepność choćby przy wysokich prędkościach. Z kolei innowacje takie jak system Snow Claws genialną przyczepność na śniegu i lodzie – był to cel specjalny, który postawiono sobie przy projektowaniu tej opony. Unikatowy wzór bieżnika i polerowane rowki poprzeczne pomagają zlikwidować niebezpieczny aquaplaning i aquaplaning na błocie pośniegowym.

unikatowy wzór bieżnika – wyśmienite prowadzenie

Bieżnik opon SUV High Performance optymalizuje prowadzenie pojazdu i cechy zabezpieczające przed aquaplaningiem i aquaplaningiem na błocie pośniegowym. Wzdłużne żebro środkowe stabilizuje jazdę na wszystkich powierzchniach, zwłaszcza przy znacznych prędkościach. Poza logicznym i wyważonym prowadzeniem opona Nokian WR SUV 3 starannie się zatrzymuje i lekko toczy, dzięki czemu kierowca oszczędza paliwo oraz chroni środowisko.

Stabilizatory na blokach bieżnika obok żebra środkowego i żeber wzdłużnych dopełniającą sztywność w niełatwych i zmiennych warunkach, w jakich eksploatuje się samochody SUV. Trójwymiarowe lamele blokujące, rozciągające się od barku do barku, udoskonalają prowadzenie opon zimowych Nokian na zakrętach i w trakcie wymijania. W przeciwieństwie do lameli prostej lamela blokująca 3D wspomaga blok bieżnika wtedy, gdy się otwiera, co zapewnia mechanizm blokujący, który jest w nią wbudowany.

innowacyjny system Snow Claws – słuszna przyczepność na śniegu

Specjalne „pazurki" systemu Snow Claws są wycięte w rowkach wzdłużnych i poprzecznych bloków bieżnika, żeby zapewnić potrzebną przyczepność na drogach w warunkach zimowych. Potężnie wbijają się w powierzchnię na miękkim śniegu i na miękkim podłożu. Spora ilość lameli w blokach bieżnika zapewnia rezerwę przyczepności na dni deszczowe. Opona Nokian WR SUV 3 szybko reaguje na ruchy kierownicy, z łatwością się ją prowadzi na suchych oraz mokrych nawierzchniach, jest także niezawodna w trakcie szybkiego skręcania albo zmiany pasa ruchu na oblodzonej drodze.

przypasowana mieszanka bieżnika maksymalizuje przyczepność i solidność

niesprężysta zimowa mieszanka na bazie krzemionki do samochodów SUV, dopasowana do zmiennych warunków i sporych szybkości, gwarantuje rewelacyjną przyczepność zimą i niepodatność na ścieranie we wszystkich temperaturach. Przyczepność na mokrych nawierzchniach jest optymalizowana przez dużą zawartość krzemionki w mieszance, która bezawaryjnie reaguje na wzrost i spadek temperatury.

ARAMID BOCZNE ŚCIANY – Wytrzymałe jak nigdy wcześniej

Opony firmy Nokian Tyres z technologią aramidowych ścian bocznych proponują Ci dopełniające bezpieczeństwo i solidność na wymagających nawierzchniach oraz w złych warunkach pogodowych. Nieporównywalnie wytrzymałe ściany boczne są bardzo odporne na zużycie i przecięcia. Włókna aramidowe usztywniają i wzmacniają bok opony, dzięki czemu jest ona w stanie jeszcze lepiej znosić uderzenia.

Ten sam materiał stosuje się w lotnictwie, a także w przemyśle zbrojeniowym. Z powodzeniem używany jest w kamizelkach kuloodpornych.

Aramid chroni opony producenta Nokian Tyres. Opony Nokian Tyres bronią życie.