Nokian WR SUV 3 225/60 R18 104 H

cena od 553,63 PLN

oszczędzasz do 22%

Nokian WR SUV 3 225/60 R18 104 H
Szerokość przekroju: 225 |  Wysokość profilu: 60 |  Średnica osadzenia: R18 |  Indeks nośności: 104 |  Indeks prędkości: H |  Typ pojazdu: SUV |  Efektywność paliwowa: C |  Poziom emisji hałasu: 72 dB |  Przyczepność na mokrej nawierzchni: B

Oferty

Opis produktu

rewelacyjne atrybuty jezdne na śniegu i błocie pośniegowym

Opona Nokian WR SUV w zmiennych warunkach zimowych w Polsce czuje się jak u siebie i gwarantuje perfekcyjną przyczepność zimą i nieprzeciętne właściwości jezdne. Zimowa opona Nokian WR SUV 3 broni przed aquaplaningiem i aquaplaningiem na błocie pośniegowym oraz pozwala uniknąć wszelkich niespodziewanek, jakie niesie ze sobą zima. Opona ta płynnie się toczy i zapewnia dokładne prowadzenie, jak też równowagę na śniegu, błocie pośniegowym i na suchych nawierzchniach.

Nowy symetryczny bieżnik kierunkowy opony Nokian WR SUV 3, liczne nacięcia lameli i zimowa mieszanka gumowa na bazie krzemionki do samochodów SUV o sporej mocy bardzo stabilne parametry jezdne i prawidłową przyczepność choćby przy wysokich prędkościach. Z kolei innowacje takie jak system Snow Claws genialną przyczepność na śniegu i lodzie – był to cel specjalny, który postawiono sobie przy projektowaniu tej opony. Nieszablonowy wzór bieżnika i polerowane rowki poprzeczne pomagają zlikwidować niebezpieczny aquaplaning, a także aquaplaning na błocie pośniegowym.

unikatowy wzór bieżnika – nadzwyczajne prowadzenie

Bieżnik opon SUV High Performance optymalizuje prowadzenie pojazdu i właściwości zabezpieczające przed aquaplaningiem i aquaplaningiem na błocie pośniegowym. Wzdłużne żebro środkowe stabilizuje jazdę na wszystkich powierzchniach, zwłaszcza przy sporych prędkościach. Poza logicznym i wyważonym prowadzeniem opona Nokian WR SUV 3 starannie się zatrzymuje i lekko toczy, dzięki temu kierowca oszczędza paliwo oraz broni środowisko.

Stabilizatory na blokach bieżnika obok żebra środkowego i żeber wzdłużnych dopełniającą sztywność w nieprzystępnych i zmiennych warunkach, w jakich eksploatuje się samochody SUV. Trójwymiarowe lamele blokujące, rozciągające się od barku do barku, poprawiają prowadzenie opon zimowych Nokian na zakrętach i w trakcie wymijania. W przeciwieństwie do lameli prostej lamela blokująca 3D wspomaga blok bieżnika wtedy, gdy się otwiera, co zapewnia mechanizm blokujący, który jest w nią wbudowany.

nowoczesny system Snow Claws – optymalna przyczepność na śniegu

Specjalne „pazurki" systemu Snow Claws są wycięte w rowkach wzdłużnych i poprzecznych bloków bieżnika, by zapewnić niezbędną przyczepność na drogach w warunkach zimowych. Potężnie wbijają się w powierzchnię na miękkim śniegu i na miękkim podłożu. Wielka liczba lameli w blokach bieżnika gwarantuje rezerwę przyczepności na dni deszczowe. Opona Nokian WR SUV 3 szybko reaguje na ruchy kierownicy, łatwo się ją prowadzi na suchych, a także mokrych nawierzchniach, jest także bezusterkowa podczas prędkiego skręcania lub zmiany pasa ruchu na oblodzonej drodze.

przypasowana mieszanka bieżnika maksymalizuje przyczepność i trwałość

nieelastyczna zimowa mieszanka na bazie krzemionki do samochodów SUV, dostosowana do zmiennych warunków i pokaźnych prędkości, zapewnia wyśmienitą przyczepność zimą i odporność na ścieranie we wszelkich temperaturach. Przyczepność na mokrych nawierzchniach jest optymalizowana poprzez dużą zawartość krzemionki w mieszance, która bezawaryjnie reaguje na wzrost i spadek temperatury.