Nokian WR D4 225/50 R18 95 H

cena od 521,99 PLN

Nokian WR D4 225/50 R18 95 H
Szerokość przekroju: 225 |  Wysokość profilu: 50 |  Średnica osadzenia: R18 |  Indeks nośności: 95 |  Indeks prędkości: H |  Typ pojazdu: osobowy |  Efektywność paliwowa: E |  Poziom emisji hałasu: 69 dB |  Przyczepność na mokrej nawierzchni: B

Oferty

Opis produktu

nieporównana przyczepność

Pierwsza zimowa opona z wyższej półki do samochodów osobowych z notą A w kategorii przyczepności na mokrej nawierzchni, która oznacza o dużo krótszą drogę hamowania.

Dzięki licznym innowacjom Nokian WR D4 jest mistrzem przyczepności i gwarantuje bezpieczną, zrównoważoną jazdę.

  • najlepsza przyczepność zimą
  • Stabilność i komfort jazdy
  • Samochody klasy przeciętnej

pokaźniejsza przyczepność zimą, lepsze wyczucie prowadzenia
Każdy blok i lamela w wyszukanym wzorze bieżnika ma precyzyjny zarys i skrupulatnie zdefiniowaną rolę, co przekłada się na wspaniałą przyczepność i prowadzenie.

Kontrolowane prowadzenie
Obszar centralny jest zdominowany przez solidne i masywne żebro centralne. Lamele solidnego żebra centralnego nie biegną przez całą jego szerokość, co rozszerza precyzję i kontrolę prowadzenia.

dokładna przyczepność, genialna odporność na ścieranie, niskie zużycie paliwa
nieszablonowe rozłożenie cząsteczek mieszanki kauczukowej Nokian Twin Trac Silica, zawierającej naturalny kauczuk, krzemionkę i olej rzepakowy, zapewnia rewelacyjne wyniki na śniegu i mokrej nawierzchni.

technologia cichych ścian bocznych

Specjalnie dostosowana mieszanka gumy między ścianami bocznymi a bieżnikiem produktywnie tłumi hałas i wibracje, które są przenoszone z nawierzchni do wewnątrz pojazdu poprzez ściany boczne.

Wskaźnik bezpieczeństwa opon zimowych z płatkiem śniegu podwyższa poziom bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy.

Wskaźnik bezpieczeństwa opon zimowych z płatkiem śniegu w modelu Nokian WR D4 zapewnia Ci bezpieczne prowadzenie w zimowych warunkach. Głębokość bieżnika podawana jest w liczbach od 8 do 4 mm. Liczby znikają jedna po drugiej wraz z stoponiowym zużywaniem się opony i zniżaniem się głębokości bieżnika. Płatek śniegu pozostaje widoczny do momentu osiągnięcia 4mm głębokości. Gdy przestanie być dostrzegalny, oznacza to, iż czas na wymianę opon. Rowki muszą mieć conajmniej 4 mm głebokości, by zapewnić odpowiednią przyczepność na śniegu i zapobiegać zjawisku aquaplaningu. Firma Nokian Tyres opracowała i opantentowała wskaźnik bezpieczeństwa opon zimowych. Takiej innowacji nie wprowadził żaden inny producent.

Opony rodzaju Flat Run - opcja kontynuowania podróży na oponach pomimo utraty ciśnienia

technologia Flat Run zezwala na przejechanie na oponach pomimo utraty ciśnienia dystansu choćby 50 km przy założeniu że pojazd jest w pełni obciążony. Jeśli samochodem podróżuje wyłącznie kierowca, dystans ten może zostać wydłużony do maksymalnie 150 km.

Nokian Tyres zaleca zredukowanie prędkości do max 80km/h. W przypadku trudnych warunków atmosferycznych np.: śliska nawierzchnia Nokian Tyres zaleca ogranicznie szybkości w pojeździe do max 50 km/h.

Opony Nokian Flat Run muszą być montowane w połączeniu z układem kontroli ciśnienia (TPMS). Montaż opon, a także systemu TPMS powinien wykonać adekwatnie przeszkolony sprzedawca.

Zalecamy montaż opon Nokian Flat Run na felgach z oznaczeniem EH2 tj. Z zwiększonym garbem, które gwarantują dociśnięcie stopki w przypadku utraty ciśnienia.