Nokian WR A3 245/45 R17 99 V

chwilowy brak towaru

 • Producent: Nokian
 • Kategoria: Opony zimowe
 • Szerokość przekroju: 245
 • Wysokość profilu: 45
 • Średnica osadzenia: R17
 • Indeks nośności: 99
 • Indeks prędkości: V
 • Typ pojazdu: osobowy
 • Efektywność paliwowa: C
 • Poziom emisji hałasu: 72 dB
 • Przyczepność na mokrej nawierzchni: C

Bez względu na pogodę

Absolutna przyczepność i znakomita kierowalność w każdych warunkach zimą.
Stabilność i wspaniała kontrola jazdy nawet przy wysokich temperaturach.
Niskie opory toczenia, przyjazność towaru dla środowiska, oszczędność paliwa.

Nowa opona Nokian WR A3 pozostała produkowana z myślą o samochodach asygnowanych do wysokich osiągów, gdzie szczególny nacisk położono na precyzję opony przy wysokich szybkościach. Ten przychylny środowisku towar klasy Premium swoją jakość zawdzięcza nanotechnologii, olejowi canola, a także konkretnemu doświadczeniu producenta Nokian Tyres w produkowaniu i testowaniu opon w najtrudniejszych warunkach zimowych, co zagwarantuje ich niezawodną funkcjonalność w każdej sytuacji na drogach Europy Centralnej.

optymalna stabilność dzięki zastosowaniu Nanobazy:

Sportowa opona Nokian WR A3 ma asymetryczny bieżnik, dzięki temu uzyskuje niezawodną przyczepność, nie trwoniąc równocześnie swoich cech jako opony przeznaczonej do wysokich osiągów. Konstrukcja barku wewnętrznego pozwala sprawniej usuwać wodę oraz błoto pośniegowe.

Struktura nanobazy, której zastosowanie jest realne dzięki nanotechnologii, wpływa na istotną poprawę kierowalności opony, a także kontroli w trakcie realizowania skrętów, zmiany pasów, a także wymijania. Opona szczególnie podkreśla się pod względem swych świetnych właściwości, które odpowiadają za zachowanie kontroli w skrajnych sytuacjach jednocześnie na śliskich nawierzchniach, jak i na drogach o potężnej przyczepności.

Kriogeniczna mieszanka canola użyta do budowy bieżnika jest nowatorskim połączeniem naturalnej gumy, krzemionki oraz oleju canola, dzięki któremu uzyskujemy optymalną przyczepność w zimowych warunkach i na mokrych nawierzchniach, a także obszerniejszą oporność na zużycie w szerokim zakresie temperatur.

Wyższe przebiegi i lepsza reakcja opony dzięki układowi cichych rowków:

Półkoliste wgłębienia na bokach żeber wzdłużnych opony Nokian WR A3 odpowiadają za jej chłodzenie poprzez minimalizowanie ciepła generowanego przez oponę i powodują, iż jest ona bardziej bezpieczna i wytrzymała choćby przy wysokich szybkościach. To progresywne rozwiązanie, zwane "układem cichych rowków", ogranicza także opór aerodynamiczny i zapewnia wyższe przebiegi dzięki niższemu zużyciu paliwa. Dodatkowo, skutecznie minimalizuje hałas na zewnątrz i w środku pojazdu.

W budowie ściany bocznej opony użyta pozostała najnowsza innowacja, zwana Systemem Cichej Ściany Bocznej, która zagwarantuje większy komfort jazdy, a także wytłumia emitowany poprzez oponę hałas w środku pojazdu. Jej sprawność zawdzięczać można gumowej warstwie zastosowanej pomiędzy bieżnikiem opony a ścianą boczną, której zadaniem jest pochłanianie wibracji z powierzchni i zapobieganie ich przedostawaniu się do środka pojazdu.

pokaźniejszy komfort i bezpieczeństwo dzięki Wskaźnikowi Bezpieczeństwa Zimą:

znakomita jazda zimą realna jest tylko wówczas, gdy opony są w dobrym stanie.
Opona Nokian WR A3 posiada Wskaźnik Zużycia Bieżnika (DSI), dodatkowo wzbogacony o specyficzny symbol płatka śniegu, który stanowi Wskaźnik Bezpieczeństwa Zimą.