Nokian WR A3 205/50 R16 91 H

chwilowy brak towaru

 • Producent: Nokian
 • Kategoria: Opony zimowe
 • Szerokość przekroju: 205
 • Wysokość profilu: 50
 • Średnica osadzenia: R16
 • Indeks nośności: 91
 • Indeks prędkości: H
 • Typ pojazdu: osobowy
 • Efektywność paliwowa: C
 • Poziom emisji hałasu: 72 dB
 • Przyczepność na mokrej nawierzchni: C

Bez względu na pogodę

Absolutna przyczepność i genialna kierowalność w każdych warunkach zimą.
Stabilność i genialna kontrola jazdy nawet przy wysokich temperaturach.
Niskie opory toczenia, przyjazność towaru dla środowiska, oszczędność paliwa.

Nowa opona Nokian WR A3 pozostała produkowana z myślą o samochodach przeznaczonych do wysokich osiągów, gdzie szczególny nacisk położono na precyzję opony przy wysokich szybkościach. Ten przychylny środowisku produkt klasy Premium swoją jakość zawdzięcza nanotechnologii, olejowi canola i konkretnemu doświadczeniu marki Nokian Tyres w produkcji i testowaniu opon w najtrudniejszych warunkach zimowych, co zagwarantuje ich bezawaryjną funkcjonalność w każdej sytuacji na drogach Europy Centralnej.

adekwatna stabilność dzięki zastosowaniu Nanobazy:

Sportowa opona Nokian WR A3 posiada asymetryczny bieżnik, dzięki czemu uzyskuje bezawaryjną przyczepność, nie marnując równocześnie swoich cech jako opony asygnowanej do wysokich osiągów. Budowa barku wewnętrznego pozwala efektywniej likwidujeć wodę i błoto pośniegowe.

Struktura nanobazy, której zastosowanie jest realne dzięki nanotechnologii, wpływa na znaczną ulepszenie kierowalności opony oraz kontroli podczas wykonywania skrętów, zmiany pasów, a także wymijania. Opona szczególnie wyróżnia się pod względem swych świetnych parametry, które odpowiadają za zachowanie kontroli w ekstremalnych sytuacjach jednocześnie na śliskich nawierzchniach, jak i na drogach o potężnej przyczepności.

Kriogeniczna mieszanka canola użyta do budowy bieżnika jest prekursorskim połączeniem naturalnej gumy, krzemionki i oleju canola, dzięki któremu uzyskujemy optymalną przyczepność w zimowych warunkach i na mokrych nawierzchniach oraz obszerniejszą wytrzymałość na zużycie w szerokim zakresie temperatur.

Wyższe przebiegi i ulepszona reakcja opony dzięki układowi cichych rowków:

Półkrągłe wgłębienia na bokach żeber wzdłużnych opony Nokian WR A3 odpowiadają za jej chłodzenie przez minimalizowanie ciepła generowanego przez oponę i sprawiają, iż jest ona bardziej bezpieczna i wytrzymała choćby przy wysokich prędkościach. To innowacyjne rozwiązanie, zwane "układem cichych rowków", zniża także opór aerodynamiczny i zapewnia wyższe przebiegi dzięki niższemu zużyciu paliwa. Dodatkowo, wydajnie minimalizuje hałas na zewnątrz i wewnątrz pojazdu.

W budowie ściany bocznej opony wykorzystana została najnowsza innowacja, zwana Systemem Cichej Ściany Bocznej, która zapewnia pokaźniejszy komfort jazdy, a także wytłumia emitowany poprzez oponę hałas we wnętrzu pojazdu. Jej skuteczność zawdzięczać można gumowej warstwie wykorzystanej pomiędzy bieżnikiem opony a ścianą boczną, której zadaniem jest pochłanianie wibracji z powierzchni, a także zapobieganie ich przedostawaniu się do środka pojazdu.

obszerniejszy komfort i bezpieczeństwo dzięki Wskaźnikowi Bezpieczeństwa Zimą:

wspaniała jazda zimą realna jest tylko wówczas, gdy opony są w prawidłowym stanie.
Opona Nokian WR A3 posiada Wskaźnik Zużycia Bieżnika (DSI), w dodatku wzbogacony o unikalny symbol płatka śniegu, który stanowi Wskaźnik Bezpieczeństwa Zimą.