Dunlop Winter Sport 5 225/50 R17 94 H

cena od 398,62 PLN

oszczędzasz do 14%

Dunlop Winter Sport 5 225/50 R17 94 H
Szerokość przekroju: 225 |  Wysokość profilu: 50 |  Średnica osadzenia: R17 |  Indeks nośności: 94 |  Indeks prędkości: H |  Typ pojazdu: osobowy |  Efektywność paliwowa: C |  Poziom emisji hałasu: 70 dB |  Przyczepność na mokrej nawierzchni: C

Oferty

Opis produktu

Przedsiębiorstwo zapoczątkowało swoją produkcję w 1888 roku. John Boyd Dunlop opatentował wynalezione przez siebie pneumatyczne opony rowerowe. Rok później wyższość nowej formy ogumienia zademonstrował cyklista Willie Hume, który na wyekwipowanym w nią rowerze wygrał wszystkie wyścigi, w których startował; wieści o jego sukcesach sprawiły, iż nowo otwarta fabryka opon marki Dunlop musiała od razu rozszerzyć swoją produkcję.

Mimo iż patent Dunlopa anulowano już po dwóch latach, gdy wyszło na jaw, że 43 lata wcześniej opatentował ją inny Szkot, Robert William Thomson, w ostatniej dekadzie XIX wieku przedsiębiorstwo otworzyło filie w USA i kontynentalnej Europie i fabrykę w Australii.

Na początku XX wieku w zakładach Dunlop rozpoczęła się produkcja opon samochodowych. Więzi przedsiębiorstwa ze światem sportu objęły i sporty motorowe – opony Dunlop powiozły wielu kierowców rajdowych po zwycięstwo, miały również swój udział w biciu rekordów prędkości lądowej.

Naukowcy z przedsiębiorstwa Dunlop nieprzerwanie poprawiali technologie produkcji i testowali zachowanie opon w przeróżnych warunkach drogowych, dzięki temu w 1962 roku laboratoria przedsiębiorstwa wykryły przyczynę utraty przyczepności na mokrych nawierzchniach: aquaplaning.

Wkrótce potem jej fabryki rozpoczęły produkcję opon z nowatorskim bieżnikiem, którego niezwykła jak na owe czasy sprawność w odprowadzaniu wody zrewolucjonizowała światowy rynek ogumienia. W historii przedsiębiorstwa zapisały się także dziesiątki innych innowacji.

Nowej generacji opony letnie i zimowe producenta Dunlop wykonane w technologii RunOnFlat, umożliwiają przejechanie nawet 80 km z prędkością do 80 km/h w sytuacji utraty powietrza.