Dunlop Winter Sport 5 225/45 R17 91 H

chwilowy brak towaru

 • Producent: Dunlop
 • Kategoria: Opony zimowe
 • Szerokość przekroju: 225
 • Wysokość profilu: 45
 • Średnica osadzenia: R17
 • Indeks nośności: 91
 • Indeks prędkości: H
 • Typ pojazdu: osobowy
 • Efektywność paliwowa: C
 • Poziom emisji hałasu: 70 dB
 • Przyczepność na mokrej nawierzchni: B
Przyczepność konieczna na nieprzewidywalnych, zimowych drogach

Dunlop Winter Sport 5 to opona zimowa klasy premium, tworzona dla kierowców ceniących sportowy styl jazdy. Występuje w kilkudziesięciu przeróżnych wymiarach od 15 do 19 cali, w indeksach prędkości do 240 km/h (V). Dunlop Winter Sport 5 to następca modelu SP Winter Sport 4D. Dzięki zwiększonej ilości klocków bieżnika poprawiło się prowadzenie na śniegu, a powiększona głębokość rowków bieżnika zmieniła zachowanie opony na mokrej i śliskiej nawierzchni. Winter Sport 5 to opona wytwarzana dla kierowców lubiących bezkompromisową, najwyższą jakość wykonania i sportowe osiągi.

nadzwyczajna przyczepność boczna na śliskiej nawierzchni

progresywne, ustawione kątowo lamele centralne wydłużają się, łatwiej się otwierają i potężnie trzymają się nawierzchni, co oznacza wspaniałą przyczepność boczną na śliskich zimowych drogach.

lepsze prowadzenie na zaśnieżonych drogach

powiększona ilość klocków w oponie Winter Sport 5 oraz dodatkowe krawędzie przylegające do nawierzchni drogi pozwalają uzyskać perfekcyjną trakcję i świetne prowadzenie na śniegu.

Ochrona przed aquaplaningiem

Głębsze rowki w bieżniku opony pozwalają oponie Winter Sport 5 odprowadzać obszerniejsze ilości wody i błota pośniegowego, ograniczając ryzyko aquaplaningu oraz pomagając zachować kontrolę na mokrych drogach.

Oszczędność paliwa

wyjątkowa konstrukcja opony Winter Sport 5 przekłada się na słuszny rozkład masy na całej powierzchni opony, zniżając opory toczenia i zużycie paliwa.

Opis producenta: Opony firmy Dunlop są wybierane poprzez klientów lubiących szybką jazdę i komfort. Właśnie osiągi tych opon są głównym argumentem wymienianym przez klientów, przemawiającym za zakupem opon producenta Dunlop.

Historię marki rozpoczął w 1888 roku irlandzki weterynarz John Boyd Dunlop, twórca pierwszej na świecie opony pneumatycznej (napełnianej powietrzem). Wynalazek momentalnie opatentował, tworząc Dunlop Pneumatic Tyre Co., a po dwóch latach otworzył w Irlandii pierwszą fabrykę. Spory popyt na opony pneumatyczne sprawił,momentalnie powstawały nowe fabryki w Europie, USA, Australii i Japonii.

Dunlop za każdym razem był konkretnie osadzony w sportach motorowych, na swoim koncie producent ma niezliczone trofea w wyścigach Formuły 1 oraz Le Mans 24h. Osiągnięcia na polu sportowym, pozwoliły Dunlopowi opracować 3 rewolucyjne technologie. Pierwszą było odkrycie zjawiska aquaplaningu, czyli poślizgu opony na mokrej nawierzchni. Zbudowanie opony z obszerniejszą ilością specjalnych nacięć, a także umieszczenie bocznych kanałów zwanych jako "aquajets", pozwoliło na utrzymanie opony przy nawierzchni. Kolejna innowacja to "Denovo" - tzw. Samowspierająca się opona. Opony Dunlop Denovo pozwalają kierowcy kontynuować jazdę nawet po przebiciu opony. Najnowszym wynalazkiem jest technologia 3S (Silent running, Sportiness and Safety) czyli cicha, szybka i bezpieczna. Były to trzy kryteria, które wzajemnie się wykluczały, jednak Dunlop znalazł konsensus na połączenie tych atrybutów.

W 1984 doszło do połączenia Goodyear Tire & Rubber Company z Dunlop Pneumatic Tyre Co. Na zasadach joint venture. Powstał dzięki czemu Goodyear Dunlop Tyres B.V. - największa na świecie organizacja w branży rynku oponiarskiego