Dunlop Winter Sport 5 215/65 R16 98 T

cena od 416,21 PLN

oszczędzasz do 29%

Dunlop Winter Sport 5 215/65 R16 98 T
Szerokość przekroju: 215 |  Wysokość profilu: 65 |  Średnica osadzenia: R16 |  Indeks nośności: 98 |  Indeks prędkości: T |  Typ pojazdu: osobowy |  Efektywność paliwowa: C |  Poziom emisji hałasu: 69 dB |  Przyczepność na mokrej nawierzchni: C

Oferty

Opis produktu

Przedsiębiorstwo zapoczątkowało swoją produkcję w 1888 roku. John Boyd Dunlop opatentował wynalezione poprzez siebie pneumatyczne opony rowerowe. Rok później wyższość nowej formy ogumienia zademonstrował cyklista Willie Hume, który na zaopatrzonym w nią rowerze wygrał wszystkie wyścigi, w których startował; wieści o jego sukcesach sprawiły, że nowo otwarta fabryka opon marki Dunlop musiała od razu zwiększyć swoją produkcję.

Mimo iż patent Dunlopa anulowano już po dwóch latach, gdy wyszło na jaw, że 43 lata wcześniej opatentował ją inny Szkot, Robert William Thomson, w ostatniej dekadzie XIX wieku przedsiębiorstwo otworzyło filie w USA i kontynentalnej Europie, a także fabrykę w Australii.

Na początku XX wieku w zakładach Dunlop rozpoczęła się produkcja opon samochodowych. Więzi przedsiębiorstwa ze światem sportu objęły i sporty motorowe – opony Dunlop powiozły wielu kierowców rajdowych po zwycięstwo, miały również swój udział w biciu rekordów szybkości lądowej.

Naukowcy z przedsiębiorstwa Dunlop bezustannie polepszali technologie produkcji i testowali zachowanie opon w przeróżnych warunkach drogowych, dzięki czemu w 1962 roku laboratoria przedsiębiorstwa wykryły przyczynę utraty przyczepności na mokrych nawierzchniach: aquaplaning.

Wkrótce potem jej fabryki rozpoczęły produkcję opon z prekursorskim bieżnikiem, którego niezwykła jak na owe czasy wydajność w odprowadzaniu wody zrewolucjonizowała światowy rynek ogumienia. W historii przedsiębiorstwa zapisały się także dziesiątki innych innowacji.

Nowej generacji opony letnie i zimowe firmy Dunlop wytwarzane w technologii RunOnFlat, zezwalają na przejechanie nawet 80 km z szybkością do 80 km/h w przypadku utraty powietrza.