Dunlop Winter Sport 5 205/55 R16 91 T

chwilowy brak towaru

 • Producent: Dunlop
 • Kategoria: Opony zimowe
 • Szerokość przekroju: 205
 • Wysokość profilu: 55
 • Średnica osadzenia: R16
 • Indeks nośności: 91
 • Indeks prędkości: T
 • Typ pojazdu: osobowy
 • Efektywność paliwowa: C
 • Poziom emisji hałasu: 69 dB
 • Przyczepność na mokrej nawierzchni: B
Przyczepność potrzebna na nieprzewidywalnych, zimowych drogach

Dunlop Winter Sport 5 to opona zimowa klasy premium, stworzona dla kierowców lubiących sportowy styl jazdy. Występuje w kilkudziesięciu zróżnicowanych rozmiarach od 15 do 19 cali, w indeksach prędkości do 240 km/h (V). Dunlop Winter Sport 5 to następca modelu SP Winter Sport 4D. Dzięki powiększonej ilości klocków bieżnika poprawiło się prowadzenie na śniegu, a powiększona głębokość rowków bieżnika zmieniła zachowanie opony na mokrej i śliskiej nawierzchni. Winter Sport 5 to opona wytwarzana dla kierowców ceniących bezkompromisową, najwyższą jakość wykonania i sportowe osiągi.

nadzwyczajna przyczepność boczna na śliskiej nawierzchni

nowoczesne, ustawione kątowo lamele centralne wydłużają się, łatwiej się otwierają i solidnie trzymają się nawierzchni, co oznacza nieprzeciętną przyczepność boczną na śliskich zimowych drogach.

ulepszone prowadzenie na zaśnieżonych drogach

powiększona liczba klocków w oponie Winter Sport 5, a także uzupełniające krawędzie przylegające do nawierzchni drogi pozwalają uzyskać wspaniałą trakcję i doskonałe prowadzenie na śniegu.

Ochrona przed aquaplaningiem

Głębsze rowki w bieżniku opony pozwalają oponie Winter Sport 5 odprowadzać większe ilości wody i błota pośniegowego, obniżając ryzyko aquaplaningu i pomagając zachować kontrolę na mokrych drogach.

Oszczędność paliwa

unikatowa budowa opony Winter Sport 5 przekłada się na słuszny rozkład masy na całej powierzchni opony, ograniczając opory toczenia i zużycie paliwa.

Opis producenta: Opony firmy Dunlop są wybierane poprzez klientów lubiących szybką jazdę i komfort. Właśnie osiągi tych opon są głównym argumentem wymienianym przez klientów, przemawiającym za zakupem opon producenta Dunlop.

Historię producenta rozpoczął w 1888 roku irlandzki weterynarz John Boyd Dunlop, twórca pierwszej na świecie opony pneumatycznej (napełnianej powietrzem). Wynalazek ekspresowo opatentował, tworząc Dunlop Pneumatic Tyre Co., a po dwóch latach otworzył w Irlandii pierwszą fabrykę. Obszerny popyt na opony pneumatyczne sprawił,ekspresowo powstawały świeże fabryki w Europie, USA, Australii i Japonii.

Dunlop za każdym razem był konkretnie osadzony w sportach motorowych, na swym koncie firma ma niezliczone trofea w wyścigach Formuły 1, a także Le Mans 24h. Osiągnięcia na polu sportowym, pozwoliły Dunlopowi opracować 3 bezprecedensowe technologie. Pierwszą było odkrycie zjawiska aquaplaningu, czyli poślizgu opony na mokrej nawierzchni. Zbudowanie opony z obszerniejszą ilością specjalnych nacięć oraz umieszczenie bocznych kanałów zwanych jako "aquajets", pozwoliło na utrzymanie opony przy nawierzchni. Kolejna innowacja to "Denovo" - tzw. Samowspierająca się opona. Opony Dunlop Denovo pozwalają kierowcy kontynuować jazdę choćby po przebiciu opony. Najnowszym wynalazkiem jest technika 3S (Silent running, Sportiness and Safety) czyli cicha, szybka i bezpieczna. Były to trzy kryteria, które wzajemnie się wykluczały, jednak Dunlop znalazł konsensus na połączenie tych atrybutów.

W 1984 doszło do połączenia Goodyear Tire & Rubber Company z Dunlop Pneumatic Tyre Co. Na zasadach joint venture. Powstał dzięki temu Goodyear Dunlop Tyres B.V. - największa na świecie organizacja w branży rynku oponiarskiego