Dunlop SP LT60 215/75 R16 113 R

cena od 521,52 PLN

oszczędzasz do 2%

Dunlop SP LT60 215/75 R16 113 R
Szerokość przekroju: 215 |  Wysokość profilu: 75 |  Średnica osadzenia: R16 |  Indeks nośności: 113 |  Indeks prędkości: R |  Typ pojazdu: dostawczy |  Efektywność paliwowa: F |  Poziom emisji hałasu: 72 dB |  Przyczepność na mokrej nawierzchni: F

Oferty

Opis produktu

Przedsiębiorstwo zapoczątkowało swoją produkcję w 1888 roku. John Boyd Dunlop opatentował wynalezione przez siebie pneumatyczne opony rowerowe. Rok później wyższość nowej formy ogumienia zademonstrował cyklista Willie Hume, który na wyposażonym w nią rowerze wygrał wszystkie wyścigi, w których startował; wieści o jego sukcesach sprawiły, że nowo otwarta fabryka opon producenta Dunlop musiała od razu powiększyć swoją produkcję.

Mimo że patent Dunlopa anulowano już po dwóch latach, gdy wyszło na jaw, iż 43 lata wcześniej opatentował ją inny Szkot, Robert William Thomson, w ostatniej dekadzie XIX wieku przedsiębiorstwo otworzyło filie w USA i kontynentalnej Europie, a także fabrykę w Australii.

Na początku XX wieku w zakładach Dunlop rozpoczęła się produkcja opon samochodowych. Więzi przedsiębiorstwa ze światem sportu objęły i sporty motorowe – opony Dunlop powiozły wielu kierowców rajdowych po zwycięstwo, miały również swój udział w biciu rekordów szybkości lądowej.

Naukowcy z przedsiębiorstwa Dunlop bezustannie poprawiali technologie produkcji i testowali zachowanie opon w zróżnicowanych warunkach drogowych, dzięki czemu w 1962 roku laboratoria przedsiębiorstwa wykryły przyczynę utraty przyczepności na mokrych nawierzchniach: aquaplaning.

Wkrótce potem jej fabryki rozpoczęły produkcję opon z nowatorskim bieżnikiem, którego niezwykła jak na owe czasy produktywność w odprowadzaniu wody zrewolucjonizowała światowy rynek ogumienia. W historii przedsiębiorstwa zapisały się także dziesiątki innych innowacji.

Nowej generacji opony letnie i zimowe marki Dunlop wytworzone w technologii RunOnFlat, umożliwiają przejechanie choćby 80 km z szybkością do 80 km/h w przypadku utraty powietrza.