Dębica FRIGO 2 175/65 R14 82 T

cena od 139,72 PLN

oszczędzasz do 9%

Dębica FRIGO 2 175/65 R14 82 T
Szerokość przekroju: 175 |  Wysokość profilu: 65 |  Średnica osadzenia: R14 |  Indeks nośności: 82 |  Indeks prędkości: T |  Typ pojazdu: osobowy |  Efektywność paliwowa: E |  Poziom emisji hałasu: 70 dB |  Przyczepność na mokrej nawierzchni: F

Oferty

Opis produktu

Zaprojektowana dla kierowców, którzy szukają komfortu w rozsądnej cenie

Dębica Frigo 2 to opona zimowa klasy ekonomicznej przeznaczona do samochodów klasy przeciętnej oraz kompaktowych aut miejskich. Występuje w wielu wymiarach od 13 do 16 cali i indeksie szybkości do 190 km/h (T). Mają kierunkowy bieżnik w zarysie litery "V", najpopularniejszy w oponach zimowych.

Dębica Frigo 2 została zaprojektowana pod kątem warunków zimowych panujących w Polsce. Od 2016 roku opona ma nowy wzór bieżnika.

  • Dzięki mieszance z dużą ilością krzemionki opona zachowuje elastyczność nawet podczas silnych mrozów.
  • kształt bieżnika z masywnymi klockami barkowymi i dużą ilością lameli zapewnia prawidłowe prowadzenie jednocześnie na śniegu i na mokrej nawierzchni. Zapewnia to bezpieczeństwo przy zmieniających się warunkach atmosferycznych.
  • wielkie rowki poprzeczne bieżnika na bieżniku skracają drogę hamowania i poprawiają odprowadzanie błota, ograniczając ryzyko tzw. Poślizgu wodnego (aquaplaning).
  • Zoptymalizowana powierzchnia styku opony z nawierzchnia odpowiada za niezwykle korzystną przyczepność na ośnieżonych drogach a na suchej nawierzchni gwarantuje równomierne zużycie bieżnika i długie przebiegi.
Najpopularniejsza opona zimowa w Polsce!

Dębica Frigo 2 to opona charakteryzująca się wysoką jakością w dostępnej cenie, będąca jednym z najpopularniejszych modeli opony zimowej w naszym kraju. Tworzona dla kierowców preferujących spokojną i bezpieczną jazdę w każdych warunkach zimowych.

Opis producenta: Dębica jest jedną z najmocniej rozpoznawalnych polskich marek. Marka od lat znajduje się w gronie największych eksporterów w Polsce i jest jednym z największych pracodawców na Podkarpaciu.

Od 1995 roku spółka jest częścią amerykańskiego koncernu The Goodyear Tire & Rubber Company. W fabrykach wykonane są opony pod marką własną jak ponadto produkty z logo innych marek koncernu Goodyear: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava. Opony firmy Dębica są dodatkowo produkowane w innych fabrykach koncernu za granicą.

Od 2000 roku TC Dębica S.A. Posiada ogromne centrum logistyczne w Tarnowie, którego wartość szacuje się na ponad 20 milionów USD. Ponadto od 2008 roku prowadzi działalność na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec.

W latach 2010-2013 firma zainwestowała ponad 70 milionów USD w modernizację parku maszynowego w celu rozszerzenia mocy produkcyjnych w zakresie opon samochodowych do jazdy z wysokimi oraz niezwykle wysokimi szybkościami (tzw. High performance oraz ultra high performance). W tym samym czasie fabryka otrzymała kolejne dokumenty jakości (ISO 9001, QS 9000, ISO 14001, ISO/TS 16949).