Michelin PRIMACY HP 225/45 R17 91 W

cena od 380,65 PLN

oszczędzasz do 33%

Michelin PRIMACY HP 225/45 R17 91 W
Szerokość przekroju: 225 |  Wysokość profilu: 45 |  Średnica osadzenia: R17 |  Indeks nośności: 91 |  Indeks prędkości: W |  Typ pojazdu: osobowy |  Poziom emisji hałasu: 70 dB |  Efektywność paliwowa: E |  Przyczepność na mokrej nawierzchni: B |  Mocne strony: niski poziom hałasu, dobra przyczepność na mokrej nawierzchni

Oferty

Opis produktu

parametry:

  • Indeks nośności i szybkości: 91W-270KMH MO
  • Opory toczenia: E
  • Przyczepność na mokrej nawierzchni: B
  • Zewnętrzny hałas (dB): 70 dB
  • Zewnętrzny hałas (klasa): 2

Nowa opona wysokich osiągów Michelin Primacy HP asygnowana jest do samochodów o wielkiej mocy i objętości silnika. Znamionuje się przebiegiem wyższym o 25% w kontraście do artykułów konkurencyjnych z segmentu Premium, nad wyraz korzystną przyczepnością na mokrej nawierzchni i niskimi oporami toczenia.

Rosnące kryteria konsumentów względem opon koncentrują się na wysokim poziomie bezpieczeństwa, komfortu oraz parametrów jezdnych. Stanowi to duże wyzwanie dla producentów ogumienia.

Odpowiedzią marki Michelin na zmieniające się oczekiwania rynku i kryteria użytkowników jest wprowadzenie do sprzedaży nowej opony Michelin Primacy HP. Dzięki doświadczeniu i wiedzy Centrum Badań i Rozwoju Michelin, w nowym produkcie w harmonijny sposób połączono wszystkie najważniejsze elementy wchodzące w skład opony pod nazwą ASM (Architektura, Struktura, oraz Materiały) co wpłynęło na uzyskanie najwyższych parametrów jezdnych opony.

Na szczególną uwagę zasługuje architektura nowej opony Michelin Primacy HP. Specjalna budowa zezwala na bezdyskusyjnie łatwiejsze jej odkształcanie się w kontraście do typowej opony wysokich osiągów. Dzięki temu znacznie rozszerzyła się forma kontaktu opony z nawierzchnią. Zezwala na to skuteczniejsze wykorzystanie każdego milimetra kwadratowego bieżnika, co przekłada się na poprawę takich parametrów jak przyczepność, droga hamowania na mokrej i suchej nawierzchni, a także jej wytrzymałość.

Strukturę bieżnika nowej opony Michelin Primacy HP tworzą masywne klocki połączone obszerniejszą liczbą mostków w porównaniu do opony Michelin Pilot Primacy. Nadaje to oponie adekwatnyą sztywność i gwarantuje na skutek czego bardziej równomierne rozłożenie sił nacisku na całej powierzchni styku bieżnika z nawierzchnią. Na skutek czego zwiększono sprawność przenoszenia sił napędowych, co pozwala wydajniej użyć moc silnika samochodu.

Wzdłużne żebro, znajdujące się w centralnej części bieżnika, zostało ponacinane, a wskazane w ten sposób klocki na dodatek poprawiają przyczepność. Dla ulepszonego odprowadzania wody i zwiększenia niepodatności na zjawisko aquaplaningu w rzeźbie bieżnika umieszczono 4 spore wzdłużne rowki.


Kolejnym elementem nowej opony Michelin Primacy HP, decydującym o jej genialnej jakości, są zastosowane do jej budowy materiały. Mieszanka gumowa bieżnika stanowi połączenie specjalnego elastomera Michelin Elasto-Sport, zarezerwowanego do tej pory dla gamy opon Pilot Sport, i Full-Silica z krzemionką. Dzięki czemu obniżono opory toczenia opony i poprawiono jej przyczepność na mokrej nawierzchni.

jednorodne przyleganie nowej opony Michelin Primacy HP na całej powierzchni styku z nawierzchnią w połączeniu z zastosowaniem nowoczesnych tworzyw, w tym mieszanki gumowej powiększa równomierność zużywania się bieżnika. Jak potwierdziły testy przeprowadzone przez niemieckie stowarzyszenie kontroli technologicznej - TÜV Automotive, Primacy HP osiąga przebiegi wyższe aż do 25% w kontraście do towarów konkurencyjnych z segmentu Premium.

Nowa opona Michelin Primacy HP gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Droga hamowania na mokrej nawierzchni w porównaniu z oponą Michelin Pilot Primacy pozostała skrócona o 2 metry. Wyjątkowo dobra przyczepność poprzeczna gwarantuje natomiast obszerniejsze bezpieczeństwo podczas wyprzedzania i nagłych manewrów takich jak zmiana pasa ruchu.

Michelin Primacy HP spełnia wszystkie wymogi producentów samochodów oraz najmocniej wymagających kierowców. Przed rozpoczęciem sprzedaży uzyskała homologację na pierwsze wyposażenie takich producentów samochodów jak Volvo, Peugeot Audi, a także Ford.