Dębica PASSIO 2 195/65 R15 91 T

cena od 163,24 PLN

oszczędzasz do 7%

Dębica PASSIO 2 195/65 R15 91 T
Szerokość przekroju: 195 |  Wysokość profilu: 65 |  Średnica osadzenia: R15 |  Indeks nośności: 91 |  Indeks prędkości: T |  Typ pojazdu: osobowy |  Poziom emisji hałasu: 71 dB |  Efektywność paliwowa: E |  Przyczepność na mokrej nawierzchni: C |  Mocne strony: dobra przyczepność na mokrej nawierzchni

Oferty

Opis produktu

Dębica Passio 2 195/65R15 91T opona letnia osobowa

etykieta ( E, C, 2)), 71dB )

Dębica Passio 2 - nowa opona letnia z Dębicy

Dębica, 18 marzec 2008 r. -- producent Oponiarska Dębica S.A. Wprowadza na rynek oponę letnią Dębica Passio 2. Nowa opona z Dębicy jest następczynią Passio - najpopularniejszej opony letniej w Polsce.

Dębica Passio 2 to kompletnie nowa budowa, która zagwarantuje o 20% lepsze przebiegi w porównaniu z poprzedniczką*. Polepsza również osiągi niemal we wszystkich parametrach, na ogół w zakresie bezpieczeństwa, czyli prowadzenia i hamowania na mokrej nawierzchni oraz niepodatności na aquaplaning. Dzięki temu Dębica Passio 2 wspaniale sprawdza się zwłaszcza na polskich drogach, w samochodach kompaktowych, przeciętnych i znikomych.

Nowa Passio zagwarantuje precyzję kierowania oraz wygodę i bezpieczeństwo jazdy dla całej rodziny. "Dębica to producent od lat ciesząca się dużą sympatią wśród polskich kierowców, o czym świadczą wyniki prestiżowych rankingów. Kupujący są gotowi rekomendować opony marki Dębica, ponieważ proponują one najlepszą jakość w stosunku do ceny i są wytworzone specjalnie z myślą o nich i ich rodzinach. Progresywne rozwiązania, bezpieczeństwo i wytrzymałość za dostępną cenę - te cechy powodują, iż Dębica Passio 2 ma szansę powtórzyć sukces swej poprzedniczki i stać się modnym wyborem dla samochodów rodzinnych w wielu krajach świata" - powiedział Krzysztof Ziajor, Kierownik marki Dębica w Firmie Oponiarskiej Dębica S.A. Nowoczesne rozwiązania użyte w Passio 2, takie jak stosowna pozycja klocków, a także kontur opony, odpowiadające za rozkład ciśnienia i stabilny odcisk opony, gwarantują bardziej równomierną pracę ulepszone przebiegi. Staranny układ bieżnika nie tylko zniża zużycie opony, ale wpływa także na przyczepność, co przekłada się na krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni. W nowej Dębicy Passio 2 wykorzystano świeże, faliste klocki bieżnika, które rozszerzają łączną długość krawędzi, co przyczynia się do lepszej przyczepności przy hamowaniu na mokrej nawierzchni. Umocniona konstrukcja opony - karkas oraz bloki w strefie barkowej - udoskonalają kontrolę kierowcy nad pojazdem, przy równoczesnym zachowaniu wysokiego komfortu jazdy. Łączniki w centralnym bloku scalają bloki w głównych żebrach i powodują, że bieżnik jest nieelastyczniejszy. W efekcie powierzchnia bieżnika jest w stałym kontakcie z drogą, nawet podczas solidnego skręcania. Podłużne duże rowki Dębica Passio 2 pozwalają w prosty sposób odprowadzać wodę, powiększając oporność na aquaplaning, a rozszerzona ilość promieniowych rowków poprawia wydajność usuwania wody ze strefy barkowej opony. "Głównymi założeniami przy tworzeniu Dębica Passio 2 było osiągnięcie ulepszonych przebiegów bez utraty parametrów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo oraz przy zachowaniu konkurencyjnej ceny. W ten sposób powstała nowa opona, dobrana do pragnień kupujących, dla których właśnie te komponenty okazały się najważniejsze w badaniach. Jestem przekonany, że Dębica Passio 2 osiągnie sukces przynajmniej taki jak jej poprzedniczka i będzie popularna wśród polskich i europejskich kierowców" - powiedział Leszek Szafran, Dyrektor ds. Handlowych firmy Oponiarskiej Dębica S.A. Nowa Dębica Passio 2 jest dostępna w 12 kluczowych wymiarach, co pokrywa 80% zapotrzebowania w segmencie opon charakterystycznych letnich w Polsce. Nowa opona stworzona w Dębicy będzie sprzedawana niemal w całej Europie.