Goodyear Vector 4Seasons 215/55 R16 97 V

cena od 424,99 PLN

Goodyear Vector 4Seasons 215/55 R16 97 V
Szerokość przekroju: 215 |  Wysokość profilu: 55 |  Średnica osadzenia: R16 |  Indeks nośności: 97 |  Indeks prędkości: V |  Typ pojazdu: osobowy |  Poziom emisji hałasu: 68 dB |  Efektywność paliwowa: E |  Przyczepność na mokrej nawierzchni: C

Oferty

Opis produktu

rewelacyjnie dostosowuje się do zmiennych warunków drogowych poprzez cały rok

Goodyear Vector 4Seasons to opona całoroczna do samochodów osobowych. W okresie od 2013 do 2018 marka Goodyear odnotowała więcej zwycięstw w testach opon całorocznych aniżeli jakakolwiek inna testowana firma ogumienia.*

Trakcja w każdych warunkach drogowych

Specjalna całoroczna mieszanka bieżnika uwzględnia specyfikę temperatur letnich i zimowych. Dzięki gęstym lamelom waflowym 3D opona Vector 4Seasons ma udoskonalone własności trakcyjne na śniegu i lodzie aniżeli produkty konkurentów. Opona jest oznaczona symbolem płatka śniegu, co oficjalnie potwierdza jej przynależność do klasy opon zimowych.

lepsza kontrola na mokrych i suchych drogach

Zachowaj całkowitą kontrolę w deszczu i na śniegu. Opona Vector 4Seasons proponuje udoskonaloną niepodatność na aquaplaning na mokrych nawierzchniach, a także o 11% krótszą drogę hamowania na lodzie.O trafne zachowanie na suchych nawierzchniach dbają nieelastyczne klocki bieżnika, które powiększają stabilność zachowania pojazdu podczas prowadzenia i skręcania.

idealne zachowanie na drodze przez cały rok

Ciesz się najkorzystniejszymi parametrami eksploatacyjnymi przez cały rok dzięki oponie, która rewelacyjnie radzi sobie przy rozmaitych rodzajach pogody. Technologia Weather Reactive opracowana poprzez Goodyear zezwala na adaptację do zmian pór roku. Wyjątkowa technika SmartTRED obejmuje specjalnie zaprojektowane strefy bieżnika dostosowujące zachowanie opony do aktualnych warunków na drodze.

przyjazna dla środowiska

Przejedź więcej przy mniejszym zużyciu paliwa dzięki oponie o mniejszych oporach toczenia. Dodatkowo w oponie Vector 4Seasons zaimplementowano mieszankę zoptymalizowaną pod kątem pracy we wszystkich warunkach pogodowych, a także bardziej płaski profil gwarantujący równomierne rozłożenie nacisku. Rozwiązania te wyraźnie zwiększają wytrzymałość opony.

(*) W oparciu o 33 testy, przeprowadzone od stycznia 2013 r. Do grudnia 2018 r. Przez 13 wiodących niezależnych europejskich magazynów branży oponiarskiej.

Opis producenta: Goodyear jest jedną z największych firm oponiarskich na świecie. Producent tworzy swoje produkty w 49 fabrykach w 22 krajach na całym świecie i zatrudnia ponad 66 tysięcy osób. Dwa centra innowacji w Luksemburgu, a także w USA stale opracowują najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają standardy technice i sprawności w branży.

firmę Goodyear rozpoznaje dzisiaj niemal każdy kierowca. Co ciekawe, historia nazwy producenta nie pochodzi bezpośrednio od nazwiska założyciela, czyli Franka A. Seiberling'a. Właściciel Goodyear'a chciał uczcić pamięć osoby, bez której nie powstałaby żadna opona czyli Charles'a Goodyear'a. Jego pomysłem jest jeszcze oznakowanie produktów Goodyear skrzydlatym butem rzymskiego boga handlu i kupiectwa, Merkurego.

Goodyear zawsze inwestował w nowe technologie i rozwój. Dzięki czemu lądownik Apollo 14 został wyposażony w MET (Modularized Equipment Transporter) z oponami Goodyear XLT, a Gary Gabelich mógł ustanowić na oponach ze skrzydlatym logiem, rekord prędkości - ponad 622 mph (około 1000 km/h). Z nieznacznej fabryki opon rowerowych której lista płac w 1898 roku wynosiła 217 dolarów, powstał koncern którego wysokość sprzedaży przekracza aktualnie 20 bilionów dolarów.